Share This
Szabad hozzáférésű pénzügyi játékok kicsiknek és nagyoknak
Nézd, tele van az internet olyan játékokkal, amelyek csak arra várnak, hogy segítsenek a gyereked pénzügyi nevelésében és a Te pénzügyi intelligenciád csiszolásában!
1. Családi játékok:
- Családi felfedezőknek – és angolul tudóknak
- CashFlow-játék online – a Gazdag Papa oldalon angolul
- Kockapóker – most leltem rá erre a játékra Zizu oldalán. Ha az első linkre kattintasz, akkor a játékszabályokat találod meg, ha pedig ide, akkor a társasjáték-táblát is letöltheted.
2. Kalandorok előnyben!
- Pénzügyi Hódítók Játéka – a Közép-magyarországi Fogyasztóvédelmi Egyesület játéka már kicsit nagyobb gyerekeknek kifejezetten fogyasztóvédelmi kérdésekről (felnőttek is próbára tehetik a tudásukat!)
3. A hatalmasok játéka
- Kamatkirály – az MNB online játéka
- Kamatjáték – a Bankmonitor.hu játéka, azoknak a gyerekeknek ajánlom, akik már Anyabankban/Papabankban tartják a pénzüket egy ideje.
4. Pénzügyi gyerekjátékok – angolul
- Jégkrémstand
- Hitel? Dilemma!
- Álmodj, érd el!
- Merj változtatni – de nagyot!
- Gen I revolution – tiniknek, akik 15 küldetés teljesítésén keresztül okulhatnak pénzügyileg.
- Shop-N-Spree: Family Fortune – családi vállalkozásban működő boltot kell üzemeltetned úgy, hogy minden tutti legyen: az alkalmazottak száma, tudj nekik bért fizetni, sőt még a gazdasági válságot is túl kell élned… 🙂
5. Stratégiai játékok
- Város a semmiből – várostervezés, -építés a saját képedre, de vigyázz! üzemeltetned, fenntartanod is Neked kell!!! (Sim City – ingyenesen letölthető program)
- Honfoglaló – nem is tudom, hogy várhattam ezzel ennyit! Magyar is, népszerű is, többen is játszhatják egyszerre – na jó, ha a családban csak egy számítógép van, akkor max együtt találhatják ki a válaszokat, de mindenképpen nyereség a játék pénzügyi szempontból. Egyrészt, mert stratégiai játék, tehát megtanít előre gondolkozni, következményekkel számolni, tervet készíteni. Másrészt ha tényleg csapatostul próbáljátok a megfejtéseket kiötleni, akko rmég a munkamegosztás, a feladatok kiosztása, továbbítása (randán delegálása) is tanulható. Csak hagyjátok, hogy a gyerek legyen a főnök. Menni fog? 🙂
6. Számország – nem feltétlenül virtuális matematikai játékok
- Matek fűzőcske – szorzás – játékosan tanítja meg a gyerekeknek a szorzást ez a lepusztítottan egyszerű holmi, amit meg is vehetsz, ha a linkre kattintasz, de ha elolvasod, mi ez, és hogy műxik, akár Te is elkészítheted otthon. Egy biztos, a gyerek olyan elmélyülten fog hurkolni és szorozni, hogy kilóg a nyelve… 🙂
- Barátkozás a számokkal – játékos matekfeladatlapok ovisoknak
7. Kertmozi – videok a pénzről az egész családnak
- Az amerikai álom – két részes video az amerikai pénzügyi rendszerről, amely, ha innen nézzük, nem is áll olyan távol a magyartól. Éppen ezért még nekünk is tele van a sztori tanulságokkal. Felső tagozatos gyerekekkel már vígan nézhető – igaz, a végén tele lesznek kérdésekkel, csak győzz rájuk válaszolni… 🙂
- a felnőtteknek szóló pénzügyi intelligencia oktató blogomon, az eletdesign.hu oldalon rendszeresen a pénzzel kapcsolatos hiedelemeket trancsírozom, a pénzről szóló tabukat döntögetem, és a pénzmítoszok körüli homályt oszlatom. Bevallom, néha szélmalomharcnak érzem. Hogy miért olyan erősek a hiedelmek, miért olyan nehéz kiirtani, de legalábbis átalakítani őket, erről találtam egy érdekes előadást az egyik TEDx konferenciáról, ahol Csányi Vilmos etológus-professzor magyarázta el a hiedelmek természetét. Keríts kb. 19 perc szabad időt, aztán nézd meg! Ez ugyan nem játékos, de hasznos, és nagyobbacska gyerekeknek is érdekes.